Varnejši splet v šolah! Avstrijski pristop k varnejšim spletnim vsebinam v učilnicah

Barbara Buchegger, Saferinternet.at

Avstrijski izobraževalni sistem nima posebnega urnika ali predmetov, pri katerih bi učence učili o spletni varnosti, odgovornem vedenju na spletu, avtorskih pravicah ipd., zato ni nobenega jamstva, da so učenci v šoli v stiku s tovrstno tematiko. Portal Saferinternet.at je predstavil vrsto ukrepov, s katerimi bi dosegli ta namen: brezplačno izobraževalno gradivo za učitelje, izobraževanja v šolah (zlasti »Saferinternet.at – Cepljenje«), izobraževanja za učitelje in ravnatelje. S takimi ukrepi je bilo samo v letih 2013 in 2014 mogoče doseči kar 14 tisoč študentov in učiteljev. Na predavanju bo predstavljen avstrijski pristop in nekaj preprostih dejavnosti za v učilnice, namenjenih različnim starostnim skupinam.

Barbara Buchegger je pedagoški vodja portala Saferinternet.at. Razvija učne načrte, učna gradiva in kot članica avstrijske izobraževalne skupine dela kot predavateljica v šolah. Je strokovnjakinja za skupinsko e-učenje in svetovanje v večjih skupinah.

Kategorija: Program, Sreda