Na Sejmu Daj Dam bodo v četrtek od 11.30 do 13.30 v Vitrancu predstavljeni naslednji prispevki:
Obogatitveni šolski projekti na OŠ dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica,
Urška Repinc, Marija Helena Logar, Janka Komac, OŠ dr. Janeza Mencingerja
Možnosti medsebojnega učenja na start-up vikendu nadarjenih učencev,
Ivan Dovič, OŠ Brinje
Učimo se e-učiti: E-listovnik kot orodje za formativno spremljanje,
Vesna Gros, Renata Krivec, Petra Mikeln, OŠ Polje
S Pixtonom v svet slovenskih pripovedk,
Maja Kosmač Zamuda, ŠC Ljubljana, Gimnazija Antona Aškerca
Vse poti vodijo v Rim ali kako na terenskem delu lahko uporabimo pametni telefon,
Bernardka Radej, Zavod Antona Martina Slomška, Škofijska gimnazija
Povezani,
Romana Kolar, Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana, Tadej Kolar, OŠ Pod Goro, Slovenske Konjice
Drobci iz vesolja, »Google Sites« spletna stran za učenje geografije v 6. razredu OŠ,
Katja Završnik, OŠ Vransko, Tabor
Kako učenec postane učitelj,
Lilijana Petek, Prva gimnazija Maribor
Medvrstniško učenje učencev 5. in 9. razreda,
Mojca Janžekovič, OŠ Toma Brejca, Kamnik
Obdelava podatkov v 5. razredu »peš« in s pomočjo IKT,
Marica Domitrovič, OŠ Belokranjskega odreda, Semič
Črta, ki nastane z gibanjem – kombinacija klasičnih risarskih pripomočkov in IKT pripomočkov,
Vesna Kropivšek, OŠ Toma Brejca, Kamnik
Uporaba interaktivnih elementov za pridobivanje in utrjevanje znanja s pomočjo interaktivne table,
Iztok Škof, OŠ Toma Brejca, Kamnik
Besedilne naloge v risanki,
Polonca Vodičar, Katja Završnik, OŠ Vransko, Tabor
Učenje učenja po načelih formativnega spremljanja pri pouku matematike z uporabo e-listovnika,
Petra Kastelic, OŠ Belokranjskega odreda, Semič
Google Street view kot interaktivni vodič po slovenski obali,
Andrej Nemec, Klementina Weis, OŠ Prežihovega Voranca, Bistrica
Kako v spletnem učnem okolju Mahara razvijati veščine kritičnega mišljenja pri učencih razredne stopnje z uporabo kartic po Bloomu?,
Darja Farič Klemenčič, OŠ Šalovci
Različni pristopi pri začetnem opismenjevanju,
Elvira Čengija, OŠ Belokranjskega odreda, Semič
SLOVANGEA,
Katja Knific, Branka Vodopivec, Maruša Bogataj, OŠ Predoslje, Kranj
Učenci za učence,
Aleksandra Vadnjal, Mojca Stergar, OŠ Dekani
Kemija, matematika, slovenščina in informatika z roko v roki,
Andreja Rajh, Srednja ekonomska šola Maribor
Obrnjeno obrnjeno učenje,
Špela Bagon, OŠ Louisa Adamiča, Grosuplje
Vzajemno učenje nas nahrani,
Maruša Jazbec Colja, OŠ Naklo
Sodelovalno učenje na drugačen način,
Jožica Tratar, Sandra Vereš, Slavica Balek Haddaoui, OŠ Šalovci
Uporaba IKT kot orodja za formativno spremljanje učenja in dosežkov,
Jasmina Velikanje, Gimnazija Jurija Vege, Idrija
Raba informacijsko-komunikacijske tehnologije pri učenju in poučevanju matematike v 3. triletju OŠ,
Lidija Jug, OŠ Sladki Vrh
Uvajanje angleščine kot prvega tujega jezika v 2. razredu in raba programa Tux Paint,
Sanja Pavlinić Vidic, OŠ Belokranjskega odreda, Semič
Učimo se individualno, pa vendar skupaj,
Danuška Škapin, Jelka Čop, Anica Justinek, CPI
Kako motivirati tretješolce za besedno ustvarjanje in sodelovalno učenje? Odgovor: s programom Story jumper,
Mateja Chvatal, OŠ Domžale
S QR-kodo med knjižne police,
Metka Kostanjevec, Prva gimnazija Maribor
Festival naše prihodnosti – Izdelajmo računalniško igrico,
Primož Umek, Simona Ostović, OŠ Orehek Kranj
Ustvarjalnost brez meja,
Andrej Oberwalder Zupanc, Srednja šola Domžale
Obrnjeno učenje z uporabo spletne aplikacije TED-Ed,
Simon Dražič, OŠ Šmarje pri Kopru, Maja Vičič Krabonja, Srednja ekonomska šola Maribor
Dijaki izdelujejo in poučujejo izdelavo android aplikacij,
Nejc Grošelj, Gimnazija Jurija Vege, Idrija
Moderatorke:
Nives Markun Puhan, Liljana Kač, Mojca Dolinar, Simona Cajhen, Mihaela Kerin, Susanne Volčanšek, Simona Slavič Kumer, Urška Stritar, Silva Kmetič, Neva Šećerov, Sonja Rajh, Mojca Suban, Mariza Skvarč, ZRSŠ