Uporaba IKT v dramskih prizorih

Polona Miklavc, OŠ Vransko Tabor

Sodobni čas in tehnologija nam omogočata, da lahko svoje vzgojno-izobraževalno delo v šolah z uporabo pametnih naprav popestrimo ter tako učence bolj motiviramo za učenje in delo. Pri izbirnem predmetu gledališki klub smo se zato z učenci letos odločili, da bo naše delo skozi celotno šolsko leto spremljal IKT. Tako smo proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku zasnovali nekoliko drugače, saj smo v scenarij vključili interaktivne elemente. Namesto »klasične« scene smo pripravili interaktivno DVD-projekcijo slik, ki je ponazarjala življenje Franceta Prešerna. Dramski nastopi učencev na prireditvi so se prepletali z interaktivnimi: programu smo dodali reportažo in dva filmska prizora iz Prešernovega življenja, ki so jih posneli učenci gledališkega kluba. V reportaži so ostale učence spraševali, kaj vedo o pesniku. Vse posnetke so posneli s pomočjo pametnih telefonov, jih zmontirali v programu iMovie in jih vstavili v DVD-projekcijo, ki so jo naredili v programu iDVD. Učenci so se pri pripravi prireditve preizkusili v vlogi snemalcev, novinarjev, igralcev in monterjev posnetkov, na sami prireditvi pa v vlogi »učiteljev«, saj so ostalim učencem na zanimiv način predstavili Prešernovo življenje in delo. Uporaba IKT-elementov je vsekakor dosegla svoj namen, saj je prireditev popestrila, učence motivirala za delo in omogočila, da so učenci izmenjevali svoja znanja tako pri pripravah kot tudi pri izvedbi prireditve.

Kategorija: Petek, Program, Sejem DajDam