Da nas električne šolske torbe ne bi preveč »tresle«

Damjan Ferlič, OŠ Franja Malgaja Šentjur

Predstavili vam bomo, kakšne aktivnosti izvajamo na šolah, da bi bila uporaba tehnologije čim bolj udobna in varna, ter kakšne prijeme, orodja in tehnične rešitve pri tem uporabljamo. Ker tehnologija žal uporabnikov ne more obvarovati pred vsemi nevarnostmi, ki na njih pretijo v digitalnem svetu, je treba vedno več pozornosti posvečati izobraževanju učencev, učiteljev in tudi staršev. Stvari ne želimo prepuščati naključjem, skušamo biti pozorni na vse pasti in težave, ki jih prinaša vedno večja uporaba digitalne tehnologije.

damjan-ferlicDamjan Ferlič je diplomiral na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko. Kot ROID že vseskozi dela na več osnovnih šolah, kjer skrbi za nemoteno delovanje celotne IKT-infrastrukture. Poleg tega skrbi za celo paleto IKT-storitev ter pomoč in izobraževanje uporabnikov. Zlasti ga zanimajo strežniki, omrežja in protokol IPv6. Ves čas tudi dejavno sodeluje z Arnesom na različnih področjih.

Kategorija: Program, Sreda