Arnes učilnice [beta] – Moodle na avtopilotu

Martin Božič, Arnes

Moodle je najbolj priljubljen LMS-sistem, ki ga uporablja slovensko šolstvo. Njegovo vzdrževanje je lahko zahtevno, saj terja kar nekaj predznanja iz operacijskih sistemov, spremljanja novoizdanih popravkov, varnostnega kopiranja in upravljanja uporabniških računov. Namen pilotnega projekta Arnes učilnice je bil razviti in ponuditi šolam Moodle kot storitev. V Arnes učilnicah Arnesovi strokovnjaki poskrbijo za tehnično vzdrževanje, tako da se lahko skrbniki učilnic popolnoma posvetijo vsebinam in pomoči uporabnikom.

martin-bozicMartin Božič se že 10 let ukvarja z Linuxom in strežniki. Na Arnesu skrbi za strežniško infrastrukturo SIO in vodi pilotni projekt Arnes Učilnice. Kadar ni skupaj z ženo in otrokoma, poprime za najbližje glasbilo ali dobro knjigo.

Kategorija: Program, Sreda