Interaktivni tridimenzionalni modeli kot pomoč pri učenju otrok s posebnimi potrebami

Martina Kolar, OŠ Poldeta Stražišarja Jesenice

Corinth Classroom je aplikacija, ki jo je razvil Corinth. Vsebuje lepe in zelo jasne trodimenzionalne interaktivne modele z različnih področij: biologija človeka, biologija živali, biologija rastlin ter geologija. Na osnovni šoli, kjer sem zaposlena, sodelujemo v projetku uvajanja aplikacije v šolah (Classroom Pilot). Učenci si lahko s pomočjo uporabe računalnika ali interaktivne table ogledujejo trodimenzionalne modele človeškega telesa, npr. srca, pljuč, … Modele lahko povečujejo in jih obračajo, ter si jih tako ogledajo z različnih perspektiv. Aplikacija omogoča tudi, da trodimenzionalno sliko, npr. srca projecirajo na svoje telo. Sama sem aplikacijo uporabila pri poučevanju naravoslovja v 4. razredu posebnega programa z nižjim izobrazbenim standardom, pri enoti Človeško telo . Učenci z lažjo motnjo v duševnem razvoju si s pomočjo konkretizacije npr. notranjih organov le te veliko lažje predstavljajo ter si jih zato bolje zapomnijo. Učenje poteka skozi igro, medsebojno komunikacijo in preko različnih senzornih poti.

Kategorija: DEMO, Petek, Program