e-Prva gimnazija Maribor

Mitja Kobale, Aljoša Kancler, Prva gimnazija Maribor

Z razširjeno uporabo tabličnih računalnikov se uporaba le-teh vpeljuje tudi v pouk. Prva gimnazija Maribor je bila izbrana kot sodelujoča šola v pilotnem projektu E-šolska torba in projektu Uvajanje in uporaba e-vsebin in e-storitev. V okviru projekta se je na gimnaziji vpeljevala in preverjala uporaba e-gradiv s pomočjo tabličnih računalnikov. Skupaj s svetovalci Zavoda za šolstvo smo se pri določenih predmetih lotili načrtovanja, izvajanja in spremljave pouka ob uporabi e-storitev in e-vsebin. Spopadli smo se z razvojem novih oziroma z dopolnitvijo obstoječih modelov poučevanja in učenja z e-vsebinami in e-storitvami. Pozorni smo bili predvsem na to, kako bo uporaba e-vsebin vplivala na metode pri pouku, ter kako jih bodo sprejeli dijaki. Nadalje smo ugotavljali, kakšen je izplen znanja dijakov v projektnem oddelku tako, da smo njihovo znanje primerjali z znanjem v kontrolnem oddelku. Celoten projekt zaokrožuje končna evalvacija, kjer primerjamo kakovosti e-učbenika glede na klasičnega, vpliv e-učbenika na učenje dijaka in vpliv e-učbenika na poučevanje učitelja. V okviru predstavitve na konferenci SIRikt bodo predstavljene tako pozitivne kot negativne izkušnje uporabe e-vsebin ter uporaba izkušenj projekta e-Šolska torba za širjenje znanja in izkušenj na ostale učitelje in za širjenje metod dela na ostale oddelke.