Pozor, tablice prihajajo

Nataša Jeras, Živa Škrinjar, OŠ Šmartno pod Šmarno goro

V šolskem letu 2013/2014 smo se vključili v projekt Uvajanje e-gradiv in e-storitev s poudarkom na naravoslovnih vsebinah. Vsi učenci enega četrtega razreda so dobili na uporabo tablice. Naša naloga je bila, da tablice preizkušamo pri pouku pri različnih predmetih in ugotavljamo smiselnost njihove uporabe. Skupaj z učenci smo iskali različne možnosti uporabe. Tablice smo uporabljali vsi učitelji, ki smo poučevali izbrani četrti razred, seveda takrat, ko se nam je zdela uporaba tablic smiselna. Uporabljali smo jih pri različnih predmetih, pri različnih stopnjah učnega procesa. Naše tablice smo občasno posojali tudi drugim učiteljem in učencem. Četrtošolci so z veseljem priskočili tudi na pomoč mlajšim učencem in jim pomagali pri prvih stikih z novo tehnologijo. Letošnje leto je v projekt vključen nov četrti razred. Tudi ti učenci so novo tehnologijo hitro osvojili in skupaj z učiteljico uspešno iščejo nove načine vključevanja v pouk. Vsi skupaj ugotavljamo, da je pouk s premišljeno uporabo tablic lahko zanimivejši, kvalitetnejši in dopušča nove sodobne pristope pri poučevanju.