Kaj vam prinašamo v e-Šolski torbi

Tomi Dolenc in Janko Harej, Arnes

Ob uvajanju novih e-storitev pogosto dobimo občutek, da nas »e-novosti« le še dodatno obremenjujejo, namesto da naredile naše vsakdanje življenje enostavnejše. Zato smo k razvoju storitev v E-šolski torbi pristopili z druge strani – izhajali smo iz realnih želja uporabnikov ter pripravili rešitve,  ki pokrivajo potrebe, ki so uporabnikom s celotne vertikale izobraževanja zares pomembne. In jih seveda naredili tudi dostopnejše. Na primer preko mobilnih naprav.

Verjetno ste že opazili, da je dostop do storitev na portalu SIO znatno enostavnejši, gotovo pa še ne poznate kopice orodij, ki vam lahko delo še dodatno poenostavijo. Izdaja in hranjenje potrdil o vaših izobraževanjih na primer. Ali ne bi bilo enostavneje, če bi bile informacije o potrdilih s področja izobraževanj IKT  zbrane na enem mestu? Prav tako si boste lahko vse dokumente, ki ste jih sicer shranjevali v različnih oblačnih storitvah, kot so Dropbox, Flickr,Google in druge, na zelo enostaven način shranili v vaš Listovnik. Verjetno tukaj ni potrebno posebej poudarjati, da bodo dokumenti, shranjeni v Listovniku, ostali v Sloveniji in da bo strah, da ponudnik oblačne storitve propade in s tem izginejo tudi vaši dokumenti, končno popolnoma odveč. Ali že veste, kaj je e-izkaznica šole, kje se jo lahko vidi in kakšen je pravzaprav njen glavni namen? Kje so danes in kje bodo jutri vaše spletne strani in spletne učilnice? V E-šolski torbi pa smo izboljšali in z enotno prijavo povezali tudi tiste pomembne storitve, ki vam že sedaj lajšajo delo – na primer spletne ankete.

Skupnost uporabnikov portala SIO in storitev E-šolske torbe se bo v prihodnosti izjemno hitro povečevala in gotovo ste, ali pa boste, del te skupnosti tudi vi. Zato je zelo koristno, da se seznanite s storitvami, ki so vam na razpolago in s katerimi si lahko olajšate vaše vsakdanje delo in profesionalni razvoj, pa tudi, kako se lahko rešite nekaterih skrbi in jih preložite na Arnes.