Priprava na tekmovanje Kresnička v 4. razredu s pomočjo IKT-opreme

Simona Jan, OŠ Vransko Tabor

V letošnjem šolskem letu smo se na naši šoli odločili, da bomo izvedli tekmovanje iz znanja naravoslovja Kresnička. Tekmovanje je razpisala DMFA Slovenije. Bistveni del tekmovanja so eksperimenti, ki jih lahko učenci izvedejo doma ali v šoli. Navodila za objavo poskusov so objavljena na spletni strani: https://www.dmfa.si/NaOS/Razpis.html. Učence, ki jih zanimajo naravoslovne vsebine, sem pri dodatnem pouku seznanila s tekmovanjem. Njihov prvi izziv je bil, da se pripravijo na demonstracijo posameznega poskusa v šoli. Za izvedbo so se javile tri učenke. Dogovorili smo se, da bomo izvedbo poskusa tudi posneli s pomočjo pametnih telefonov. Posnetke poskusov smo objavili na spletni strani naše šole. Posnetki so bili v pomoč ostalim učencem, ko so izvajali poskuse doma ali v oddelku podaljšanega bivanja. Primerjali so ugotovitve in jih zapisali. S pomočjo tega so pri dodatnem pouku vrednotili, kateri poskus je dobro uspel in kaj bi bilo potrebno še spremeniti. Pri tem so navajali konkretne primere izboljšav. Poročali so, kje so imeli težave in kaj so na novo spoznali. Preko spleta so iskali strokovne razlage za posamezne poskuse in s tem pridobili še dodatna naravoslovna znanja. Cilj je bil dosežen; s posnetkom lahko vrednotimo sebe in druge, s tem pa pridobimo tudi nova znanja.

Kategorija: Petek, Program, Sejem DajDam